Чому не варто розвивати персональний бренд?

IMG_1431.PNG
Dmitro-4.png

Три роки я системно та детально вивчаю тему персонального бренду. Протягом останніх двох років активно розвиваю свій, а також допомагаю це робити іншим. Єдина причина, чому не варто займатися його розвитком, – ви не хочете мати ще більше клієнтів, а отже – грошей. Ця стаття для тих, хто хоче підвищити впізнаваність, навчитися комунікувати з аудиторією, пришвидшити професійний ріст і, як мінімум, подвоїти статки. Бо сильний та впізнаваний персональний бренд – це саме той інструмент, який допоможе вам це зробити. Тож почнімо! 

Dizayn_bez_nazvi-6.png

Персональний бренд – це не чарівна пігулка і не ціль. Персональний бренд – це засіб для здійснення ваших планів. Як же він працює? Давайте розберемося на прикладах. Найвідоміший український банк? Яка асоціація виникає одразу? Правильно, Гороховський. А G-bar? Так, Бородіна і Мусіна. Розумієте логіку?  

Сучасний бізнес мусить мати людське обличчя. Чому? Бо йдеться про довіру. Якщо довіряєте людині, ви автоматично довіряєте її бізнесу. Навіть M&M’s має героїв, наділених людськими якостями. Люди охоче віддають гроші тим, кого знають.  

Як зробити свій персональний бренд потужним та впізнаваним? Не варто будувати бренд заради бренду. Але якщо ви розумієте, що це інструмент, який допомагає в бізнесі та житті, рекомендую початати з того, щоб сформувати бренд-платформу – інструмент для розвитку вашого персонального бренду. Саме він допоможе залучати більше клієнтів, заробляти більше грошей та отримувати задоволення від кожної дії у своєму житті.

У процесі побудови бренд-платформи пропоную працювати над пʼятьма складовими. Вони є основою для створення сильного персонального бренду. 

 

1. Постановка цілей

 

Проаналізуйте, для чого вам потрібен впізнаваний персональний бренд? Які цілі ви собі ставите: збільшення вартості послуг, клієнтів, впізнаваності? І найважливіше – пропишіть KPI (показники ефективності). Так ви зможете чітко бачити ціль.  

Такий підхід спрощує шлях і роботу над персональним брендом. Адже важко кудись прийти, якщо не знаєш, куди йдеш. 

 

2. Позиціонування 

 

Дайте собі відповідь на запитання: хто я (наприклад, податковий юрист, наставник перших осіб компанії, медичний копірайтер, репортажний фотограф, дитячий психолог тощо) та в чому моя суперсила? У чому моя місія? Які основні цінності я маю і хочу транслювати? У чому полягає моя велика ідея? Також слід подумати, з якими викликами ви можете зіткнутися у роботі з персональним брендом.  

Так, цей етап може зайняти багато часу, бо не завжди легко відповісти на всі ці питання, але в процесі роботи над персональним брендом ви точно знайдете відповіді.  Коли ви визначите своє позиціонування, вам буде простіше обирати з ким і про що комунікувати. 

 

3. Цільова аудиторія (ЦА) та продукт

 

Якщо думаєте, що ваш продукт чи послуга потрібні всім, то це не так. Іноді клієнт обирає продукт не тому що він його потребує, а тому що ми йому подобаємося, йому резонують наші цінності та стиль життя. Саме це людина і купує.  

Щоб зрозуміти, хто ваша ЦА і що вона хоче купити, вам треба зрозуміти, яку потребу клієнта ви закриваєте і який біль вирішуєте. Так вам буде легше сформувати продукт — зрозумілий і необхідний вашій ЦА. 

 

4. Комунікація

 

Лише на цьому етапі є сенс думати про канали комунікації, які будуть ефективними для вашої ЦА. І в цей момент ви можете зрозуміти, що ваш головний канал комунікації не лише соцмережі (LinkedIn чи Instagram), але й публічні виступи, нетворкінг, участь у професійних клубах.

 

5. Менеджмент і управління

 

Щоб не було так, як у відомому прислів’ї — вміла приготувати, але не вміла подати — сформуйте команду та організуйте її роботу. Під командою можна розуміти хоча б асистента (контент-менеджера), який забере у вас всю рутину і забезпечить системну комунікацію.

 

Персональний бренд – це повноцінний проєкт. Розуміння цього – вже частина успіху. 

Кожного дня приділяйте йому час. Будьте чесні в комунікації. Глядач (читач, підписник) помічає і любить саме вас. Вам не треба бути ніким іншим. Все має бути органічно. Не поспішайте відповідати собі на всі ці питання. Саме глибокий аналіз приведе вас в ту точку, де комунікація вашого персонального бренду буде живою та харизматичною. Ви продаєте себе, свій лайфстайл. Люди хотітимуть жити так, як живете ви. Тож будьте чесними з ними. І показуйте, що відбувається за лаштунками вашого персонального бренду. 

Мій доказ того, що персональний бренд працює – це я. За два роки активної щоденної комунікації, допомоги команди і стратегічно вибудуваних процесів кількість моїх клієнтів збільшилася втричі. А якщо вам необхідно отримати супровід і разом пропрацювати всі ці питання, до ваших послуг я, Дмитро Мельникович, наставник та ментор персональних брендів.

Dizayn_bez_nazvi-25.png

2024_154814.jpg

Про мене

Я Дмитро Мельникович — наставник та ментор персональних брендів, підприємець, засновник та власник агенції з цифрового маркетингу WOO COMPANY з 2014 року. Люблю нетворкінг, зʼєднувати людей, переговори, публічні виступи, комунікацію та маркетинг. Був та є учасником українських та міжнародних бізнес-спільнот (The Aspen Institute Kyiv, Українська Школа Політичних Студій, СУП, Всеукраїнська Рекламна Коаліція, WUBC, SPOM). Є ментором міжнародної бізнес-спільноти BOARD, а в 2023 році обіймав посаду віце-президента з PR в IT Ukraine Association. Автор публікацій в forbes.ua, nv.ua та профільних маркетингових інтернет виданнях по темі персонального брендингу. Бігаю, медитую, займаюсь тайським боксом, подорожую та фотографую.

Чим я можу вам допомогти?

Якщо ви давно зрозуміли, що персональний бренд — це інструмент, який має працювати на вас та приносити результат, але не знаєте з чого почати його розвиток, то я зможу бути вам корисний.

Як ментор персональних брендів, я допомагаю власникам бізнесів, керівникам (CEO) компаній та експертам почати розвивати їх персональні бренди, робити їх помітними та впізнаваними, що завжди веде до зростання довіри до продукту (послуги) і збільшення продаж.

Якщо це про вас, надішліть свій запит і ми домовимось про першу безкоштовну зустріч-знайомство.

Dizayn_bez_nazvi-29.png
linkedinfacebookinstagramtelegramyoutubetiktok