Як зацікавити покоління Z. Якщо це взагалі можливо

IMG_0395.PNG
Dmitro-4.png

Як рекламістам комунікувати з тими, хто народився на початку 2000-х

Світ змінюють люди. Відкриття, технологічні прориви, досягнення культури, корективи в політичній та економічній картині світу — це справа людей. Бізнес, як і світ, змінюється завдяки людям. І в залежності від їхніх потреб.

Dizayn_bez_nazvi-6.png

Ще декілька років тому про покоління Z говорили як про тих, хто потенційно становитиме левову частку ринку. А вже сьогодні ці люди — його основа. У 2020 році покоління Z становило вже понад 40% всіх споживачів. Це платоспроможні молоді люди, вони дбають про особисті кордони, їх доволі складно здивувати та зацікавити. Саме тому бренди повинні боротися за увагу представників Z, дбати про те, щоб їхній продукт був помітним, адже відсутність взаємодії з новим покоління негативно відіб'ється на доходах будь-якої компанії.

 

Покоління Z народилось «з телефоном в руках», і найбільший виклик для маркетолога — втримати їхню увагу. Адже вони не просто читають по діагоналі, вони за 8 секунд взаємодії з контентом роблять висновки і йдуть далі.

 

Візуальна складова 

 

Важливий носій інформації для представників цього покоління. Вони перевіряють свої соцмережі як мінімум раз в пів години, дуже добре фільтрують інформацію, адже через їхні очі проходить її дуже велика кількість. А ще вміють запам‘ятовувати необхідні їм дані в формі гіперпосилань та вправно знаходять потрібне. Яскравий, нетиповий візуал — шлях бути побаченим і виділеним. Це необхідність для бренду, а не перевага.

Мабуть, найсуперечливішим відкриттям є той факт, що покоління Z цінує рекламу за те, що вона реклама. Вважається, що ці молоді люди вже звикли до всіх можливих банерів, повідомлень, оголошень і не помічають прямолінійних способів продажу. Проте, це не зовсім так.  

Представники покоління Z дуже лояльні до «традиційної» реклами. Вони перевтомлені великою кількістю рекламних інтеграцій, спробами переконати їх в щирості нативної реклами, тому цінують прямоту зовнішньої реклами.

Взагалі, рекламу представники покоління Z сприймають як позитивне явище. Для них більше немає розділу на високе і низьке мистецтво, тому креативна, яскрава, нетипова реклама — це мистецтво, яке допомагає орієнтуватись в океані інформації. Вірусна реклама — це те, чим Z-ти з задоволенням ділитимуться з друзями.  

Ці люди мають добре розвинене «чуття» на контент, який стане популярним. Вони цінують, коли до їхньої думки прислухаються, з ними радяться, ними цікавляться.  

Якщо говорити про онлайн рекламу, то в цій площині представники покоління Z цінують можливість ігнорувати, взаємодіяти, отримувати нагороду. Обирати самостійно дивитися або пропустити — ось що важливо новому поколінню. Ще один мотив — винагорода за перегляд контенту. І навпаки, вони негативно сприймають нав’язливі рекламні формати, які не дають можливості відмовитися від перегляду.

 

Покоління Z цінує соціальний підхід.

 

Їм важливо, щоб бренд дбав про екологію, не потрапляв в гендерні, расові скандали, турбувався про тварин, не утискав нікого в правах. Вони хочуть чути чітку позицію, яка перетворює бренд на друга, якого хвилюють ті ж проблеми, що і їх.  Здається, все просто — дозвольте рекламі прямо заявляти про те, що вона реклама, будьте екологічними та гендерно-нейтральними, робіть рекламу креативно і яскраво, не бійтесь дати змогу вас проігнорувати, будьте лаконічними та концентрованими. А ще краще запитайте чого від вас очікують споживачі, які народились наприкінці 90-х — початку 2000-х. Вони розкажуть і подякують, що їх почули й про них подбали, а не знову «засмітили» і так перевантажений інформацією простір.

Dizayn_bez_nazvi-25.png

2024_154814.jpg

Про мене

Я Дмитро Мельникович — наставник та ментор персональних брендів, підприємець, засновник та власник агенції з цифрового маркетингу WOO COMPANY з 2014 року. Люблю нетворкінг, зʼєднувати людей, переговори, публічні виступи, комунікацію та маркетинг. Був та є учасником українських та міжнародних бізнес-спільнот (The Aspen Institute Kyiv, Українська Школа Політичних Студій, СУП, Всеукраїнська Рекламна Коаліція, WUBC, SPOM). Є ментором міжнародної бізнес-спільноти BOARD, а в 2023 році обіймав посаду віце-президента з PR в IT Ukraine Association. Автор публікацій в forbes.ua, nv.ua та профільних маркетингових інтернет виданнях по темі персонального брендингу. Бігаю, медитую, займаюсь тайським боксом, подорожую та фотографую.

Чим я можу вам допомогти?

Якщо ви давно зрозуміли, що персональний бренд — це інструмент, який має працювати на вас та приносити результат, але не знаєте з чого почати його розвиток, то я зможу бути вам корисний.

Як ментор персональних брендів, я допомагаю власникам бізнесів, керівникам (CEO) компаній та експертам почати розвивати їх персональні бренди, робити їх помітними та впізнаваними, що завжди веде до зростання довіри до продукту (послуги) і збільшення продаж.

Якщо це про вас, надішліть свій запит і ми домовимось про першу безкоштовну зустріч-знайомство.

Dizayn_bez_nazvi-29.png
linkedinfacebookinstagramtelegramyoutubetiktok